Göz farı - Göz kalemi
Maskara-Rimel
Fondöten - Kapatıcı - Pudra-Allık
Dudak kalemi - Ruj - Dudak parlatıcı
Tırnak cilası - Oje

 

Fondoten

Doğru uygulanan bir fondöten yüzde pürüzsüz bir görünüm yaratır ve küçük kusurları bile kapatır. Doğru rengi bulabilmek için, günışığında yanakta elmacık kemiğinin altına (boyun çizgisinin hemen üstüne) farklı renkler uygulayın. En uygun renk, ten renginizden daha koyu olmamalı ve cildinizin içinde gözden kaybolmalıdır. Nemlendirmeden sonra, fondöteni uygulamadan önce en az 20 dakika bekleyin. Bu bekleme süresi, fondötenin cildinizde daha kalıcı olmasını ve pürüzsüz görünmesini sağlar - eğer cilt çok yağlı ise, fondöten kalıcı olamaz. Uygulamadan önce, ürünü elinizin arka kısmında karıştırarak uygulayın. Maske etkisinden kaçınmak için, fondöteni yüzünüzün ortasından dışarıya doğru uygulayın (burun ve çene bölgesini sona bırakarak). Fondöteni cilde yedirmek için hafif masaj hareketleri yaparak yayın.

Kapatıcı

Fondöteni uygulamadan önce, uygulanan kapatıcı ciltteki küçük kusurları kapatacaktır. Göz altlarındaki mor halkaları veya küçük damarları kapatmak istediğinizde kapatıcı kullanılması idealdir. Kapatıcıyı, hafif masaj hareketleri ile uygulayın ve sonra bulaşma olmayacak şekilde pudra ile son rötuşu yapın. Doğal bir doku için, fondötenden bir ton açık kapatıcı rengi seçilmelidir.

Pudra

Pudra fondötenin ciltte pürüzsüz ve kalıcı olarak kalmasını sağlar ve yüzünüzdeki parlamayı alır. Tüm makyajınız için (dudaklar ve gözler dahil) son rötuş işlevi görür. Yüzü pudralamadan önce fondötenin kuruması için birkaç dakika bekleyin. Bir fırça ile bir miktar pudra alıp, elinize hafifçe vurup yüzünüzün yağlı kısımlarına (çene, burun ve alın) hafifçe yayın. Pudranın fazlası, bir fırçanın cilt üzerinde hafifçe kaydırılmasıyla alınabilir. Daha doğal bir görünüm için, profesyonel bir pudra fırçası kullanmanızı tavsiye ederiz.

Allık

Allık iki farklı biçimde uygulanabilir: parlak bir ten görüntüsü verir veya yapay gölgeler yaratarak yüzünüzü yeniden biçimlendirir. Verilen biçimi bütünlemek için, kahverengi tonlardan oluşan bir renk skalası seçin (toprak rengi, güneş ya da amber tonları vb.). Bir allık fırçası (pudra fırçasından daha kısa ve çoğunlukla hafif eğimli) ile az miktarda ürün alıp, elinizin üzerine vurun. Daha sonra fırçanın tüm genişliğini kullanarak, rengi yanak kemiğinizin üzerinde hafif bir kavis vererek, kulaktan yüzün ortasına doğru yayın. Alt sınır yanak çukuru ile çizilmelidir. Bundan sonra allığın alt çukur çizgisi içine oturmasını sağlayın. Canlı bir cilt görünümü için, daha açık bir ton seçin. Gülümseyin ve sonra rengi hızlı, hafif dairesel hareketlerle elmacık kemiklerinize bir fırça yardımıyla uygulayın.