Göz farı - Göz kalemi
Maskara-Rimel
Fondöten - Kapatıcı - Pudra-Allık
Dudak kalemi - Ruj - Dudak parlatıcı
Tırnak cilası - Oje

 

Dudak kalemi

Dudak kalemi dudak kenarlarını düzeltip belirginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda rujun da dağılmasına engel olur. Dudak kalemi, rujunuzla aynı ya da biraz daha koyu renkte olmalıdır. Uyguladıktan sonra, keskin çizgilerden kaçınmak için kenar çizgilerini dudaklarınızın içine doğru yayın.Doğal bir görünüm için: tüm dudak bölgesini boyayın, sonra bir parlatıcı uygulayın.

Ruj

Dudakların kenar çizgilerini belirledikten sonra, dudaklarınızı ruj ile boyayın. Daha belirgin bir uygulama için, bir dudak fırçası kullanın.

 

Dudak Parlatıcı

Dudak parlatıcısı kolaylıkla uygulanabilir. Dudak parlatıcısının ışıltı parçacıkları dudaklara hacim kazandırır. Dudaklarınızın ortasında ruj üzerine uygulandığında, saydam bir parlatıcı dudaklarınıza ekstra parlaklık ve dolgunluk verir. Dudak parlatıcısını uygulamadan önce dudak kenarlarını çizgilerini eşitlemek için, dudaklarınızın kenar çizgilerini bir dudak kalemi ile hafif bir tonda belirginleştirin ve dudak kalemini hafifçe dudaklarınızın ortasına doğru yayın. Dudak kaleminin kalıcılığını artırmak için, parlatıcıyı uygulamadan önce biraz pudra kullanın.