Cildinizi tanıyın
Her yaşta cilt bakımı
Cilt bakım rutini
Cilt bakım ürünlerindeki aktif bileşenler
Püf noktaları

 

Cilt Bakım Ürünlerinde Kullanılan Aktif  Bileşenler

C VİTAMİNİ
Güçlü bir anti-oksidan   olarak bilinir. Ultra viyole ışınlarına ve çevresel kirlilik nedeniyle oluşan serbest radikallere karşı cildi korur. Yüksek miktardaki C vitamini , cildin onarılmasına yardımcı olur ve kolajen üretimini destekler.Cilt sıkılığını arttırır , ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

E VİTAMİNİ
Güçlü bir anti-oksidan olarak bilinen E vitamini , güneş ışınlarına karşı cildi korur , yaşlanma etkileriyle mücadele eder.

A VİTAMİNİ
Cilt dokusunun gelişimini ve onarımı için gerekli bir vitamindir. Cildin nem seviyesini dengeler. A vitamini azlığı ,ciltte kuruluğa ve cildin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Saf  A vitamini , ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmada etkilidir.

VİTAMİNİ
Betakaroten bir B vitaminidir ve hücrelere ve cilt dokusuna zarar veren serbest radikallerle mücadele eder. Diğer türleri olan B1, B2, B5, B6  VE  B9 ise cildin sağlıklı görünmesini sağlar

ALFA HİDROKSİ ASİT(AHA)
Cilt kremlerinin çoğunda kullanılan AHA, ölü hücreleri bir arada tutan protein bağlarını çözüp, ölü hücre tabakasını soyarak , cildin alt tabakasındaki yeni , canlı tabakanın görünmesini sağlar. AHA’nın içeriği şeker kamışı, üzüm , meyve  ve süt gibi doğal maddelerin asitleri bulunmaktadır.

AVC  10
Avon  tarafından formüle edilen bu molekül, C vitaminin tüm faydalarını içermektedir ve C vitamininin daha stabilize edilmiş halidir. Kolajen üretimini ve lipit sentezini destekler ve serbest radikalleri nötralize eder.

ANTİOKSİDANLAR
Güneşten kaynaklanan ve cildin erken yaşlanmasına neden olan serbest radikallere karşı cildi korur. A,C,E vitamini ve betakaroten , antioksidan bakımından zengindir.

ALOE VERA
Pürüzsüzleştirici , rahatlatıcı ,koruyucu ve nemlendirici özelliği ile bilinir.

LİPOZOM
Hücre zarı ile aynı metaryelden oluşan sıvı dolu küreciklerdir. Mikro boyutları sayesinde cilde derinlemesine nüfus ederek içinde taşıdığı bileşenleri cildin alt katmanlarına ulaştırır ve böylece , cilt  bakım ürünlerinin daha etkili olmalarını sağlar.