Cildinizi tanıyın
Her yaşta cilt bakımı
Cilt bakım rutini
Cilt bakım ürünlerindeki aktif bileşenler
Püf noktaları

 

GÜZEL VE GENÇ GÖRÜNEN BİR CİLT İÇİN CİLT BAKIM RUTİNİNİZİ AKSATMAYIN!!!!!!

 

1-TEMİZLEME
Cilt bakım rutininin ilk adımı temizlemedir. Cildinizi makyaj ,yağ ve kirden arındırmak için her sabah ve akşam mutlaka temizleyiniz.Cilt tipinize uygun bir temizleyici kullandığınızda cildinizin doğal nemini koruyabilirsiniz.

2-TONİKLEME
Tonik ,  temizlemenin ardından ciltte kalan yağ ve kirden cildi arındırır. Aynı zamanda dolaşımı hızlandırır ve cildi ferahlatır.Tonik ve sıkılaştırıcılar ,aynı etkiye sahiptirler , fakat etki düzeyleri farklıdır.Tonik normal ciltler için , sıkılaştırıcılar ise yağlı ciltler için kullanılmalıdır.

3-NEMLENDİRME
Nemlendiriciler ,  cildin doğal nem seviyesini korur ve cildin daha esnek olmasını sağlar.İnci çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu geciktirir ve cildi çevresel faktörlere karşı korur.Ayrıca , bir çok nemlendirici cildi güneş ışınlarına karşı korumak için SPF içerir. Cilt tipiniz ne olursa olsun günde 2 kez cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız.

3 Adımdan oluşan cilt bakım rutininden sonra , maskeler ile cildinize daha sağlıklı ve  güzel bir görünüm verebilirsiniz

YÜZ MASKELERİ
Çevre ve stresin etkisiyle cildimiz daha yaşlı ,  yorgun ve cansız görülebilir.yüz maskeleri düzenli olarak kullanıldığında , cildi ölü hücrelerden arındırarak cilde canlı ve sağlıklı bir görünüm verir. Farklı bir cilt tiplerine uygun maskeler cildinize uygun farklı çözümler sunar.İhtiyacınıza en uygun maskeyi seçin!!

DERİN TEMİZLEYİCİ:
Karma /Yağlı ciltler için  derinlemesine temizler, cildin kir ve yağ kalıntılarından arındırır .Cilt tonunu düzgünleştirir ve cildi canlandırır.

NEMLENDİRİCİ:
Normal /Kuru ciltler için cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirir.

RAHATLATICI:
Yorgun ciltler için cilde enerji verir ve cildi toksinlerden arındırarak ve hücre yenilenmesini destekleyerek cildi canlandırır.

SIKILAŞTIRICI:
Olgun ciltler için sarkmış cildi toparlar, kolajen üretimini destekler ve yorgun görünümlü cildi rahatlatır.

ÖLÜ HÜCRELEREDEN ARINDIRICI:
Tüm cilt tipleri için   canlı ve pürüzsüz bir görünüm için cildi ölü hücrelerden arındırır.  Mikro-derbrazyon etkisi içeren ürünlerin kullanarak , cildinizin dokusunu yenileyebilir ve hücre yenilenmesini artırabilirsiniz.